Yvonne Sanchez + Pedro Tagliani (CUB/POL/BRA)

Datum: 
21. 06. 2016
Čas: 
20:00
Vstupné: 
200,- Kč / 220,- Kč
Dvojice Yvonne Sanchez/ Pedro Tagliani nahrála v roce 2011 live album Songs About Love (Supraphon) - jde  o provedení standardů (plus 2 autorských písní), které byly původně komponované pro vícečlennou sestavu, do takové podoby, aby byly uchopitelné jen hlasem a kytarou, přitom však nepůsobily monotónně a nezáživně. 
 
Yvonne Sanchez (* 4. září 1967Polsko) po matce Polka, po otci Kubánka. S hudbou přišla poprvé do kontaktu v rodném Polsku, avšak opravdový start na poli hudby nastal až v roce 1994, kdy se přestěhovala do Prahy. V Praze žije již přes dvanáct let. Následujícího roku 1995, uskutečnila svůj první koncert v legendárním pražském jazzovém klubuReduta. Díky stále častějším koncertům na území Prahy i po celé ČR se dostávala stále více do povědomí hudebního podhoubí, až se postupem času dostala na její vrchol. Roku 1998 získává ocenění Vokalistka roku, udílenou Českou jazzovou společností. V roce 2001 vydává debutové album pod názvem Invitation, díky kterému byla později nominována na cenu Anděl 2002 v kategorii Jazz & blues. Její první album bylo nahráno společně se skupinou Robert Balzar trio. Tím však její spolupráce s vůdčí postavou českého jazzového kontrabasu nekončí a Robert Balzar se stává producentem dalšího CD s názvem My garden.
 

Pedro Tagliani studoval od roku 1978 nejprve na Escola da Orquestra Sinfonica de Porto Alegre a později na Escola Guitarrista Gaucho. Od roku 1980 působil jako kytarista a skladatel skupiny Raiz de Pedra, s kterými zaznamenal čtyři alba. Naposledy spolupracoval na albu Diário de Bordo s Egberto Gismonti jako host.

Od roku 1993 Tagliani žije v Evropě. Působil zde s hudebníky jako Egberto Gismonti, Wolfgang Lackerschmid, Stella Jones, Dave Samuel Ruben Gomes a Peter Finger. V roce 1998 nahrál ve Vídni se saxofonistou Thomasem Kugi album Arvoredo.

Mimo jiné Tagliani působí v následujících sestavách: Ahmed el Salamoune & Pedro Tagliani, Pedro Tagliani & Christian Gall, Melanie Bong trio, Sophie Wegenerovou Zona Sul a Viva Corinho.

Když se Pedro Tagliani po dvaceti letech úspešného působení na německé jazzové scéně rozhodl vrátit do Brazílie, album Songs About Love vzniklo jako stopa jeho přítomnosti. A právěe táto stopa je jedním z důvodů, pro které sa každý rok vrací na evroská pódia, aby na svou kytaru s lehkostí přebral hned několik hudebních rolí. 
Díky pravidelnému pódiovému otevírání programu se zpěvačka s kytaristou posunuli ještě dál, než byli v čase nahrávání svého alba.

Rezervace vstupenky

5 + 2 =

 

Po rezervaci budou Vaše vstupenka/ky  k dispozici u obsluhy Kavárny Déjàvu v ArtUm centru každý všední den od 15 hodin. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši návštěvu.